×
Genel :  0 (352) 222 39 01
Satış :  0 (532) 562 46 96
Eğitim :  0 (555) 881 08 38
Satış WhatsApp Mesaj
Eğitim WhatsApp Mesaj
 Yol Tarifi Al

Rhino

Rhino'nun yeni ekran boru hattı daha hızlı, daha kararlı ve GPU bilgisayarlı gölgelendiriciler ve bellek optimizasyonları gibi modern grafik donanımında bulunan özellikleri kullanıyor.

Rhino NURBS * eğrileri, yüzeyleri ve katıları, nokta bulutlarını ve çokgen kafeslerini oluşturabilir, düzenleyebilir, analiz edebilir, belgeleyebilir, oluşturabilir, canlandırabilir ve çevirebilir . Donanımınızın ötesinde karmaşıklık, derece veya boyutta sınır yoktur.

Özel özellikler:
Engellenmemiş serbest biçimli 3D modelleme araçları, yalnızca 20 ila 50 kat daha fazla olan ürünlerde bulunanlar gibi. Hayal edebileceğiniz herhangi bir şekli modelleyin.
Uçaktan takıya kadar her şeyi tasarlamak, prototip, mühendis, analiz etmek ve üretmek için gereken hassasiyet .
Diğer tüm tasarım, taslak hazırlama, CAM, mühendislik, analiz, işleme, animasyon ve çizim yazılımıyla uyumluluk .
Kafeleri ve son derece zorlu IGES dosyalarını okuyun ve onarın .
Erişilebilir . Öğrenmesi ve kullanımı o kadar kolaydır ki, yazılımın dikkatini dağıtmadan tasarım ve görselleştirmeye odaklanabilirsiniz.
Sıradan bir dizüstü bilgisayarda bile hızlı . Özel bir donanım gerekmez.
Yüzlerce özel 3D ürün için geliştirme platformu .
Uygun fiyatlı . Sıradan donanım. Kısa öğrenme eğrisi. Uygun fiyatlı satın alma fiyatı. Bakım ücreti yok.

Mac için Rhino
Dünyanın en çok yönlü 3D modelleyicisi şimdi OS X için kullanılabilir.

Rhino 6'daki Yenilikler
Rhino 6 geliştirme süreci, binlerce büyük ve küçük iyileştirmeler yapmanın yanı sıra, iş akışınızdaki darboğazları olabildiğince kaldırmak için büyük bir hedefle başladı. Bu, Rhino'yu daha hızlı yapmak ve daha büyük modelleri ve proje ekiplerini idare etmek anlamına geliyordu.

Binlerce serbest bırakma öncesi kullanıcısı sayesinde Rhino 6'yı test edip hassaslaştırdık ve böylece şimdiye kadarki en hızlı ve en kararlı sürüm haline getirdik.
Noktalar: noktalar, nokta bulutlar, nokta ızgarası, nesnelerden çıkarma, işaretleme (kesişme, bölme, draftangle, biter, en yakın, odaklar)

Eğriler: çizgi, çoklu çizgi, ağda çoklu çizgi, serbest biçimli eğri, daire, yay, elips, dikdörtgen, çokgen, sarmal, sarmal, konik, TrueType metni, nokta enterpolasyonu, kontrol noktaları (köşeler), çizim.

Diğer cisimlerden gelen eğriler : noktalardan, çoklu çizgiden, uzatma, devam etme eğrisi, fileto, pah, ofset, karışım, ark karışımı, 2 görünümden, ara, kesit profilleri, kesişme, NURBS yüzeyinde veya ağ üzerinde kontur, NURBS yüzeyinde kesit veya mesh, kenarlık, siluet, izoparm özü, eğrilik grafiği çıkarımı, izdüşüm, geri çekilme, eskiz, tel kafes, ayırma trimi, boyut ve metinli 2D çizimler, düzleştirilebilir yüzeyler.

Yüzeyler: 3 veya 4 noktadan, 3 veya 4 eğriden, düzlemsel eğrilerden, eğri ağından, dikdörtgen, deforme olabilir düzlem, ekstrüde, şerit, kural, teğet eşlemeli loft, geliştirilebilir, kenar eşleştirme ile bir yol boyunca tarama, tarama kenar sürekliliği olan iki ray eğrisi boyunca, döner, ray döner, ara, harman, yama, asmak, nokta ızgarası, yükseklik alanı, fileto, oluk, ofset, düzlem boyunca noktalar, TrueType metin, Unicode (çift bayt) metin.

Katılar: kutu, küre, silindir, tüp, boru, koni, kesik koni, piramit, kesik piramit, elipsoid, torus, düzlem eğri, ekstrüzyon yüzeyi, kapak düzlemsel delikleri, birleştirme yüzeyleri, bölge, manifold olmayan birleştirme, TrueType metni, Unicode ( çift ​​bayt) metin.

Ağlar: NURBS yüzeylerinden, kapalı polyline, ağ yüzey, düzlem, kutu, silindir, koni ve küreden.

Rhino 6 , mevcut araçlara ve bazı yeni komutlara onlarca iyileştirme ekler.
Genel Araçlar: silme, kopyaları silme, birleştirme, birleştirme, kırpma, ayırma, bölme, patlatma, genişletme, fileto, pah, nesne özellikleri, tarihçe

Dönüştürme Araçları: kes, kopyala, yapıştır, taşı, döndür, ayna, ölçek, genişlet, hizala, dizi, büküm, viraj, konik, kesme, ofset, yönlendirmek, eğri boyunca akış, çekme, proje, boxedit, şut, ezmek.

Noktalar ve eğriler: kontrol noktaları, düzenleme noktaları, gidonlar, pürüzsüz, adil, değişim derecesi, düğüm ekle / kaldır, ekler ekle, yeniden oluştur, yeniden yerleştir, eşleştir, basitleştir, ağırlık değiştir, periyodik yap, uç şişmeyi ayarla, dikişi ayarla, yönlendir kenar, yaylara, bir çoklu çizgiye veya çizgi parçalarına dönüştürün.

Yüzeyler: kontrol noktaları, gidonlar, değişim derecesi, düğüm ekle / kaldır, eşleştir, uzat, birleştir, birleştir, dal, yüzeyi izoparmla ayır, yeniden yap, küçült, periyodik yap, Boolean (birlik, fark, kesişme), geliştirilebilir yüzeyleri aç, yüzeyde eğri boyunca dizi.

Katılar: fileto kenarları, ekstrakt yüzeyi, kabuk, Booleanlar (birleşme, fark, kesişme).

Kafesler: patlat, birleştir, kaynakla, normları birleştir, yüzeye uygula, çokgenleri azalt.

Rhino 6'da karmaşık modelleri düzenlemek hızlı ve kolaydır.
Kullanıcı arayüzü: Koordinat okuma, kayan / yerleştirilebilir komut alanı, yeni açılan açılır komutlar, tıklanabilir komut seçenekleri, otomatik tamamlama komut satırı, özelleştirilebilir açılır komutlar, açılır katman yöneticisi, görünümleri senkronize et, kamera tabanlı manipülasyonu görüntüleme, perspektif eşleme görüntüsü, yapılandırılabilir orta fare düğmesi, özelleştirilebilir simgeler ve kullanıcı çalışma alanı, özelleştirilebilir açılır araç çubuğu, saydam araç çubukları, içeriğe duyarlı sağ tıklama menüsü, çoklu monitör desteği, Alt anahtar kopyalama ve antialiasing ile OpenGL donanım desteği.

Yapım yardımcıları: sınırsız geri alma ve yineleme, geri alma ve yineleme çoklu, tam sayısal girdi, fit ve inç ve kesirleri içeren birimler, .x, .y, .z nokta filtreleri, etiketli nesne tutucuları, ızgara tutucuları, orto, düzlemsel, adlandırılmış inşaat düzlemleri, sonraki ve önceki inşaat düzlemleri, eğri üzerinde yönlendirme düzlemi, katmanlar, katman filtreleme, gruplar, arka plan bitmapleri, nesne gizleme / gösterme, seçilen nesneleri gösterme, katmana göre seç, en çok ön seç, renk, nesne türü, son nesne, ve önceki seçim seti, gizli nesneleri değiştir, nesneleri kilitle / aç, seçili nesnelerin kilidini aç, noktaları aç / kapat ve seçili nesneler için noktaları kontrol et ve düzenle.

Mac için Rhino , OS X kullanıcı arayüzü kurallarından yararlanır.
Özellikler arasında son derece hızlı 3D grafikler, sınırsız görünüm alanları, gölgeli, çalışma görünümleri, perspektif çalışma görünümleri, adlandırılmış görünümler, yüzer görünümler, tam ekran görüntü, 3D stereo görünüm modları, çizim sırası desteği, iki noktalı perspektif, kırpma düzlemleri ve bir modelleri tam boyutta görüntülemek için birebir ölçek.
Yüksek kaliteli sunumlar çoğu tasarım projesi için çok önemlidir.

Özellikler: Rhino Render, dokularla oluşturulan bir ışın izi, darbeler, vurgulamalar, saydamlık, sıcak nokta içeren spotlar, açı ve yön kontrolü, nokta ışıkları, yön ışıkları, dikdörtgen ışıklar, doğrusal ışıklar ve gölgeler ve özelleştirilebilir çözünürlük, gerçek zamanlı render önizleme, gerçek zamanlı render önizleme seçilen nesneler, döner tabla, renderleyiciler tarafından kullanılan birçok yaygın dosya formatına dışa aktarma, eklenti desteği oluşturma, dosyaya kaydedilmiş ayarlar.
Her tür fiziksel ürün tasarımı, fikirleri, spesifikasyonları ve talimatları tasarım, geliştirme ve üretimdeki kişilere kesin olarak iletmek için teknik resme ve 2B çizime dayanır. Rhino 6 için hedefimiz, her gösterim sistemi ve dünyada kullanılan görsel tarzdaki her disiplin için 2D çizimler ve çizimler oluşturmayı kolaylaştırmaktı.

Ek açıklama nesneleri şunları içerir: oklar, noktalar, boyutlar (yatay, dikey, hizalı, döndürülmüş, radyal, çap, açı), metin blokları, liderler, gizli satır kaldırma, metin, boyutlar ve notlar için Unicode (çift bayt) desteği. Perspektif görünümlerindeki boyutlar desteklenir.
Bildiğiniz gibi, Rhino geliştirme projesi deniz tasarımcılarına tersanelerde kullanılan dijital olarak kontrol edilen fabrikasyon ekipmanlarını sürmek için kullanılabilecek bilgisayar modelleri oluşturmak için araçlar sağlamak üzere yaklaşık 20 yıl önce başladı.

Tasarımların ancak inşa edildikten sonra ve tüketicilerin ellerinde faydalı olduklarına odaklanmaya devam ediyoruz. Dijital üretim maliyeti ve 3D baskı teknolojisi hızla düşerken, daha fazla tasarımcı artık 3D dijital üretim ekipmanına doğrudan erişime sahip.

Üretimin, imalatın ya da yapım sürecinin tamamında uzman olmasak da, Rhino modellerinin bir tasarımdaki gerçekliğe dönüşen tüm süreçler için yeterince doğru ve erişilebilir olmasını sağlamaya odaklanıyoruz.
Sağlam kafes içe aktarma, dışa aktarma, oluşturma ve düzenleme araçları, aşağıdakiler dahil olmak üzere tasarımın tüm aşamaları için kritik öneme sahiptir:

-Elde edilen 3B verilerin sayısallaştırılması ve taranmasından Rhino'ya mesh modeller olarak aktarılması.
-SketchUp ve Modo gibi birçok uygulamayla mesh verilerinin değişimi.
-Analiz ve oluşturma için ihracat ağları.
-Prototip oluşturma ve üretim için kafesleri dışa aktarma.
-NURBS'yi görüntüleme ve oluşturma için kafeslere dönüştürme.

Hem yeni hem de geliştirilmiş ağ araçları ve ayrıca çift duyarlıklı ağlar için destek, büyük bir şehrin 3B topografyası gibi zemin biçimlerini doğru şekilde gösterir ve görüntüler.
Mevcut 3D verilerini yakalamak genellikle bir tasarım projesindeki ilk adımlardan biridir. Rhino, her zaman hem 3B sayısallaştırma donanımını hem de 3B taranan nokta bulutu verilerini doğrudan desteklemiştir. Rhino 6 şimdi şunları destekliyor:

-Büyük bulutlar 3D tarayıcılar daha hızlı ve daha ucuz hale geldi, bu da büyük tarama dosyalarını daha yaygın hale getirdi. Rhino'nun 64-bit desteği ve grafiksel işlemciler için geliştirilmiş destek , bu büyük nokta bulutları ile çalışmayı mümkün kılmıştır.

-LIDAR , tarım, arkeoloji, koruma, jeoloji, arazi kullanım planlaması, ölçme, ulaştırma, artı rüzgar çiftliği, güneş çiftliği ve hücre kulesi dağıtım optimizasyonu için 3B arazi verilerini yakalar. Windows için Rhino 6, bu yeni Rhino kullanıcıları için özel araçlar sağlayan RhinoTerrain gibi eklentiler için güçlü bir desteğe sahiptir.
Tasarımın gerçekleştirilmesi, tasarım, sunum, analiz ve üretimin her aşamasında yüksek kaliteli 3D modeller gerektirir. Rhino 6, işleminiz boyunca kullanılan 3B modellerin mümkün olan en yüksek kalitede olmasını sağlamaya yardımcı olacak yeni araçlar ve geliştirmeler içerir .

Analiz: nokta, uzunluk, mesafe, açı, yarıçap, sınırlayıcı kutu, normal yön, alan, alan centroid, alan momentleri, hacim, hacim centroid, hacim momentleri,, hidrostatik, yüzey eğriliği, geometrik süreklilik, sapma, en yakın nokta, eğrilik grafiği eğriler ve yüzeyler üzerinde, çıplak kenarlar, çalışma yüzeyi analizi görünüm çerçevesi modları (taslak açısı, zebra şeridi, yüzey renk karışımı ile çevre haritası, kenarları göster, çıplak kenarları göster, Gauss eğriliği, ortalama eğrilik ve minimum veya maksimum eğrilik yarıçapı).
Büyük projeleri ve ekipleri yönetmek için kullanılan dosya yönetimi araçları şunları içerir: Notlar, şablonlar, dosyaları birleştirme, seçili nesneleri dışa aktarma, küçük kaydetme, artımlı kaydetme, bitmap dosya önizleme, Rhino dosya önizleme, kaynak nokta ile dışa aktarma, çalışma alanları (yalnızca Windows), bloklar, dosya kafesler için sıkıştırma ve önizleme görüntüsü, dosyayı e-postayla gönderin.
Rhino, yüzlerce farklı CAD, CAM, CAE, render ve animasyon ürünü ile uyumludur. OpenNURBS kütüphaneleri diğer uygulamalar yüzlerce okumak ve Rhino yerli 3DM dosyaları yazmanıza olanak tanır.
-Çok çeşitli disiplinlerde uzmanlık modelleme, işleme, analiz ve üretim araçları için dünyanın en güçlü 3B geliştirme platformu .
-Daha erişilebilir geliştirme araçları : RhinoCommon (.NET), Grasshopper , Rhino.Python , RhinoScript , eklentiler için Zoo lisans yöneticisi ve Rhino Installer Motoru anahtar bileşenlerdir.
-Kapsamlı belgeler
-Aktif bir geliştirici topluluğu
-Rhino.Python , RhinoCommon ve iOS'taki 3DM görüntüleyici dahil olmak üzere, Rhino geliştirme araçlarının daha fazla kaynağını açın .
-Teknik destek, pazarlama desteği ve eğitim dahil olmak üzere ücretsiz geliştirici araçları. Geliştirme araçlarımızın tümü, geçerli bir Rhino lisansına sahip herkes tarafından kullanılabilir. Özel bir program kaydı, sözleşmeler, lisans sözleşmesi veya onay gerekmez.
-Yerelleştirme ve çeviri hizmetleri mevcuttur.

Eklentiler: Rhino SDK, Rhino'nun dahili çalışmalarının çoğunu ortaya çıkarır, böylece üçüncü taraf geliştiricilerin güçlü eklentiler ve eklentiler oluşturmalarını mümkün kılar. Bir programcının openNURBS web sitesinde kaynak kodlu bir G / Ç araç seti bulunmaktadır .

Komut Dosyası Yazımı: RhinoScript (VBScript) ve Rhino.Python desteği, Rhino'nun dahili çalışmalarının çoğunu gösterir ve güçlü komut dosyaları geliştirmeyi mümkün kılar.

Her yeni Rhino sürümünün asıl amacı yöneticileri ve sistem yöneticilerini daha kolay hale getirmek:

-Zoo veya Cloud Zoo lisans yöneticisini kullanarak bir çalışma grubunda ve şirkette lisansları paylaşma kolaylığı .
-Daha büyük kurulumlarda kolay lisans dağıtımı için araçlar
-Mevcut donanımdan daha fazla yararlanın
-Otomatik bildirim ve mevcut hata düzeltme servisi sürümlerinin indirilmesi
-Daha fazla eğitim ve destek seçeneği sunun
En büyük Afrika Savanası adını taşıyan Serengeti , Rhino'nun büyüdüğü yer.

Kullanıcıları Rhino geliştirme sürecinin her aşamasına dahil etmeyi seviyoruz. Önceki sürümlerde olduğu gibi, mevcut kullanıcıları hala geliştirme aşamasında olan bir sonraki sürümde denemeye, test etmeye ve geri bildirimde bulunmaya davet edeceğiz.

Ama şimdi yeni bir şeyimiz var. Gelecekteki sürümün ötesindeki geliştirmeye katılabileceksiniz.

Birçok geliştirme çabası birden fazla sürümde yayıldığından, kullanıcılara gelecekteki tüm Rhino gelişmeleri üzerinde daha doğrudan etki sağlamak için Serengeti Projesi'ni kurduk.

Bu, ne zaman veya ne şekilde yayınlanacağına bakılmaksızın, üzerinde çalıştığımız her şeyin haftalık İlerleme Çalışmasına (WIP) dayanan her zaman erişebileceğiniz anlamına gelir . Rhino WIP, SubD desteği, Grasshopper 2 , yeni ve gelişmiş bir işleme motoru ve daha pek çok şey dahil gelecekteki özellikleri geliştirdiğimiz bir yer .
VİDEOLAR
Rhino
Rhino
GÖRSELLER
"Rhino" için Sizi Arayalım
Web Tasarım Medyatör